Změna jména Katedry cestovního ruchu na Katedru turismu a hospitality managementu (KTH)

S radostí oznamujeme, že Katedra cestovního ruchu na Fakultě mezinárodních vztahů (FMV) Vysoké školy ekonomické v Praze mění svůj název na Katedru turismu a hospitality managementu (KTH). Tento krok je přirozeným vyústěním naší snahy reagovat na dynamické změny a nové trendy v oblasti turismu a hospitality, které ovlivňují tento sektor na globální úrovni.

Vedoucí katedry Pavel Černý vysvětluje:
„Tato změna názvu odráží naši dlouhodobou snahu držet krok s rychlým vývojem odvětví a připravovat naše studenty na klíčové role při vytváření inovativních a udržitelných řešení v oblasti turismu a hospitality. Je to také potvrzení naší snahy propojit teorii s praxí a reflektuje principy ‚Innovation, Inspiration, Internationalisation a Trends setting,‘ které patří mezi základní hodnoty katedry. Zapojení studentů, včetně jejich podílu na formulaci nové zkratky katedry, ukazuje, že nová značka bude srozumitelnější a atraktivnější i pro ně. Chceme našim studentům poskytnout vzdělání, které jim umožní stát se lídry a inovátory v rychle se měnícím a rostoucím odvětví.“

Katedra KTH si klade za cíl nejen vychovávat odborníky schopné čelit výzvám moderního oboru, ale také nastavovat nové standardy v oblasti vzdělávání a výzkumu turismu a hospitality.

Děkanka FMV Martina Jiránková dodává:
„Katedra turismu a hospitality managementu bude klíčovým prvkem v našem strategickém plánu rozvoje inovativního vzdělávání na FMV. Nový název lépe odpovídá ambicím katedry a posiluje její pozici na mezinárodní akademické scéně. Těšíme se na spolupráci s významnými partnery a věříme, že tato změna přispěje k rozvoji oboru jak u nás, tak v zahraničí.“

Tato změna názvu lépe vystihuje naši vizi pro budoucnost, která se zaměřuje na komplexnost oboru, inovace a udržitelnost.